Dr. H.R. (Hans) Nord

foto Dr. H.R. (Hans) Nord
bron: Europees Parlement

Liberaal die warm voorstander was van de Europese gedachte en zich daarvoor vanaf 1946 in verschillende functies inzette. Leidde lange tijd de Europese Beweging in Nederland. Aanvankelijk advocaat en juridisch adviseur, maar vanaf 1962 secretaris-generaal van het Europees Parlement. Zijn politieke ambities deden hem in 1979 besluiten zelf (Europees) parlementariër te worden. In 1984 lijsttrekker van de VVD bij de Europese verkiezingen. Beminnelijke, soepele man, met grote talenkennis, die zich inzette voor het beter functioneren van het Europees Parlement.

VVD
in de periode 1979-1989: lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hans Robert (Hans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Scheveningen (gem. 's-Gravenhage), 11 oktober 1919

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 juli 1996

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • juridisch adviseur Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Pharmacie, van 1946 tot oktober 1962
  • secretaris-generaal Europees Parlement, van 1 oktober 1962 tot juli 1979
  • lid Europees Parlement, van 17 juli 1979 tot 24 juli 1989

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Nederlandse Atlantische Commissie, van 1957 tot 1962
  • voorzitter EBN (Europese Beweging Nederland), van 1958 tot 1962

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid presidium Europees Parlement (ondervoorzitter), van juli 1984 tot januari 1987
  • quaestor presidium (Europees Parlement), omstreeks 1987

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/6)
  • Zijn ouders scheidden in 1946
  • Zijn vader was orthodontist, diens tweede schoonvader tandarts
  • Zijn echtgenote was een Britse

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"Mister Europe" (bijnaam in het Europees Parlement)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.