A.H.J. (Tony) Lovink

foto A.H.J. (Tony) Lovink
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Laatste hoogste Nederlandse gezagsdrager in Nederlands-Indië. Werd na een diplomatieke en ambtelijke carrière in mei 1949 als opvolger van Beel Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon in Nederlands-Indië. Trad in die functie niet altijd even gelukkig op en bleef na de soevereiniteitsoverdracht in december 1949 niet in Indonesië, zoals aanvankelijk wel de bedoeling was. Werd ambassadeur in Canada en Australië, en in 1960 wederom in Canada. Bleef in dat land ook wonen. Zijn vader was CHU-Tweede Kamerlid en burgemeester van Alphen aan den Rijn.

in de periode 1942-1949: Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Antonius Hermanus Johannes (Tony)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 12 juli 1902

overlijdensplaats en -datum
Ottawa (Canada), 27 maart 1995

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/12)

  • buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Canberra, van oktober 1957 tot september 1960
  • buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Ottawa, van september 1960 tot 1 augustus 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

  • lid commissie voor de handelsbetrekkingen met China, vanaf juli 1935 (nog in 1939)
  • lid Far Eastern and Pacific Subcommission United Nations War Crimes Commission, vanaf november 1944

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vrouw en twee kinderen brachten de oorlog door in een Japans interneringskamp

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.