Mr. J.A.M. (Jan) Hendrikx

foto Mr. J.A.M. (Jan) Hendrikx
bron: Hans Kouwenhoven

CDA-bestuurder en Eerste Kamerlid met een lange carrière in het openbaar bestuur. Was afkomstig uit een Limburgs ondernemersgezin en werd in 1972 in Herwen en Aerdt de jongste burgemeester van het land. Daarna was hij onder meer burgemeester van Wijchen, lid van Gedeputeerde Staten van Gelderland, topambtenaar op Binnenlandse Zaken en in de periode 1988-2002 Commissaris van de Koningin in Overijssel. In de Eerste Kamer hield hij zich onder meer bezig met binnenlandse zaken en verkeer en waterstaat, maar hij voerde in de vier jaar dat hij senator was niet zo vaak het woord. Bezadigde bestuurder, die als bruggenbouwer bekendstond.

CDA
in de periode 1988-2011: lid Eerste Kamer, Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Andreas Marie (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Brunssum, 27 mei 1941

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • directeur-generaal openbaar bestuur, ministerie van Binnenlandse Zaken, van 1 december 1985 tot 1 juli 1988
  • Commissaris van de Koningin in Overijssel, van 1 juli 1988 tot 1 juni 2002 (benoemd bij K.B. van 2 juni 1988)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Bramer Beheer en Exploitatiemaatschappij B.V."
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Kiwa"

vorige (2/71)
  • ambassadeur bedrijventerreinen, VNG
  • informateur collegevorming GS in Overijssel, maart 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1972 met 30 jaar de jongste burgemeester van het land

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.