Mr. F.J.M. (Frank) Houben

foto Mr. F.J.M. (Frank) Houben

Telg uit een oud Limburgs geslacht van katholieke bestuurders die na zeventien jaar burgemeester te zijn geweest op het Brabantse platteland op aandrang uit de provincie zelf Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant werd. Gewend een collegiaal bestuur voor te zitten, streefde hij in het college van GS actief naar compromissen. Integer en stijlvol, maar ook doortastend bestuurder met grote aandacht voor de sociale en economische belangen van de Brabanders. Vriendelijk gedistingeerd heer, die zo nodig op de fiets naar het Provinciehuis kwam en ook bij de koninklijke familie reçu was.

in de periode 1987-2003: Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Franciscus Joannes Marie (Frank)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 19 februari 1939

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • burgemeester van Etten-Leur, van 1 februari 1977 tot 22 april 1987
  • Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant, van 22 april 1987 tot 1 oktober 2003 (benoemd bij K.B. van 4 april 1987)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Kapittel voor de Civiele Orden, vanaf 1 november 2005

vorige (2/35)
  • voorzitter Telos Instituut (kennisinstituut, duurzaamheid)
  • lid Comité Nederlandse Antillen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1973 veroordeelde hij als burgemeester van Luyckgestel samen met zijn wethouders publiekelijk een Deense film over Christus als zijnde pornografie

uit de privésfeer
  • Bij zijn huwelijk was Prinses Christina één van de getuigen
  • In 1986 was hij paranimf bij de promotie van A.G.J.M. Rombouts, de latere burgemeester van Den Bosch
  • Zijn broer, Ph.J.I.M. Houben, was burgemeester van Maastricht

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.