Mr. J. Linthorst Homan

foto Mr. J. Linthorst Homan

Drentse Commissaris van de Koningin in de eerste twee decennia van de twintigste eeuw. Na advocaat in Assen te zijn geweest, werd hij in 1882 gedeputeerde en bleef dat tweeëntwintig jaar. In 1904 volgde hij Van Swinderen op als Commissaris. Degelijke regent, die goede contacten had met de burgemeesters in zijn provincie. Stichter van een gouverneursdynastie: zowel zijn zoon als twee van zijn kleinzoons waren Commissaris van de Koningin.

in de periode 1904-1917: Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Johannes

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Assen, 16 september 1844

overlijdensplaats en -datum
Havelte, 19 november 1926

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • lid Gedeputeerde Staten van Drenthe, van 26 april 1882 tot 1 januari 1904
  • Commissaris van de Koningin in Drenthe, van 1 januari 1904 tot 1 oktober 1917 (benoemd bij K.B. van 24 december 1903)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid curatorium "Stedelijk Gymnasium" te Assen
  • lid College van Curatoren Rijksuniversiteit Groningen, van 1904 tot 1917

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Een schoonzoon van hem was burgemeester van Dwingeloo
  • Een zus van hem was gehuwd met een broer van P.H. Roessingh, Tweede Kamerlid
  • Zijn vader was president van de Arrondissementsrechtbank te Assen en Statenlid in Drenthe

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.