Mr.Dr. A.J.E. (Ad) Havermans

foto Mr.Dr. A.J.E. (Ad) Havermans

Bestuurder van CDA-huize, die na een mooie burgemeestersloopbaan van 33 jaar lid van de Algemene Rekenkamer werd. Geboren in Brabant, maar opgegroeid in Limburg. Studeerde in Leiden en werd daarna gemeenteambtenaar. Op 30-jarige leeftijd burgemeester. In 1985 volgde een verrassende benoeming in Den Haag. Stond bekend als een harde werker en bruggenbouwer, met veel oog voor menselijke verhoudingen. Zette zich in voor de vorming van het stadsgewest Haaglanden en voor het oplossen van de financiële problemen van de hofstad. Vrij klein van stuk.

in de periode 1985-2002: lid Algemene Rekenkamer, burgemeester van 's-Gravenhage

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Adrianus Josephus Elisabeth (Ad)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 25 augustus 1934

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • lid Algemene Rekenkamer, van 1 augustus 1996 tot 1 maart 2002
  • waarnemend burgemeester van Zoeterwoude, van 1 maart 2003 tot 16 december 2004

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/37)
  • onderzoeker mogelijk machtsmisbruik, fraude en discriminatie bij politiekorps Gelderland-Midden, vanaf oktober 2009
  • lid Stuurgroep Evaluatie Grote Projecten Ministerie van Defensie

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1984 door de vertrouwenscommissie als eerste op de voordracht voor het burgemeesterschap van Breda gezet, maar werd niet benoemd
  • Toen hij werd benoemd in Den Haag merkten de fractievoorzitters van zowel PvdA als VVD in de Haagse gemeenteraad op, iemand van meer allure te hebben verwacht

uit de privésfeer
Woonde vanaf zijn 12e in Valkenburg (Lb.). Zijn vader was directeur openbare werken in Valkenburg. Zijn moeder overleed in 1946.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.