Prof.Dr. H. (Hans) Franken

foto Prof.Dr. H. (Hans) Franken
bron: Hans Kouwenhoven

Christendemocratische jurist, die zowel vier jaar zitting had in de Raad van State als elf jaar lid was van de Eerste Kamer. Hij is (emeritus) hoogleraar informatierecht aan de Universiteit Leiden en was daar eerder hoogleraar inleiding tot rechtswetenschap. Begon zijn loopbaan als advocaat en was vervolgens rechter. In de Eerste Kamer onder meer woordvoerder justitie en buitenlandse zaken en tweede ondervoorzitter van de Kamer. Gezaghebbend senator op het gebied van informatierecht, bescherming van de persoonlijke levenssfeer en ICT. Scherpzinnige jurist, die vanwege zijn praktijkervaring goed op zijn plek was in de Senaat en die niet aarzelde tegengas te geven als privacyschendingen dreigden.

CDA
in de periode 1983-2015: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hendrik (Hans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Haarlem, 17 september 1936

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • (honorair) hoogleraar informatierecht, Universiteit Leiden, vanaf 1 september 2001 (onbezoldigd)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 28 september 2004 tot 9 juni 2015
  • fungerend voorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 18 juni 2013 tot 2 juli 2013 (nadat G.J. de Graaf niet langer actief was als voorzitter)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid redactieraad Tijdschrift voor Privacy en Informatie
  • Lid Raad van Advies Stichting Privacy First

vorige (2/40)
  • lid Commissie van Toezicht Stichting Integriteit Bouwbedrijven
  • lid Raad van Advies Nederlands Arbitrage Instituut

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 juli 2011 tot 9 juni 2015
  • lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 5 juli 2011 tot 9 juni 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in juli 2013 kandidaat voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer, maar werd in derde ronde verslagen door Ankie Broekers-Knol (VVD). Hij kreeg 30 stemmen, terwijl mevrouw Broekers er 41 verwierf.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.