Mr. J.J. van der Weel

in de periode 1988-1999: staatsraad in buitengewone dienst

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Jacobus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 23 mei 1929

overlijdensplaats en -datum
Vlissingen, 8 februari 2015

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), tot oktober 1972

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • wethouder (van nutsbedrijven en cultuur) van Middelburg, van 6 september 1966 tot 12 oktober 1972
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 mei 1988 tot 1 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/13)

  • rechter-plaatsvervanger Arrondissementsrechtbank te Middelburg, omstreeks 1988
  • voorzitter dagelijks bestuur Nederlandse Rode Kruis, van 1986 tot 1994

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Nederlandse Rode Kruis

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verliet in 1972 de PvdA uit onvrede over de landelijke koers van de partij
 

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.