Dr. P. (Pieter) van Dijk

foto Dr. P. (Pieter) van Dijk

Deskundige op het gebied van het volkenrecht en van mensenrechten, die na een wetenschappelijk loopbaan bij de Utrechtse universiteit staatsraad werd. Had tevens vier jaar zitting in de Europees Hof voor de rechten van de mens in Straatsburg. Bijna zeven jaar voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Zijn grote betrokkenheid bij het internationale en humanitaire recht en bij burgerlijke vrijheden valt af te leiden uit de vele nevenfuncties die hij op dat vlak vervult en vervulde.

in de periode 1990-2013: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Petrus (Pieter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
De Lier, 21 februari 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
partijloos

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • hoogleraar in het recht der internationale organisaties, Rijksuniversiteit Utrecht, van 1 augustus 1976 tot 1 december 1990 (benoemd 8 juli, vanaf 1 juni 1990 tijdelijke aanstelling)
  • lid Raad van State, van 1 juni 1990 tot 1 maart 2013 (benoemd bij K.B. van 14 mei 1990)
  • rechter EHRM (Europees Hof voor de Rechten van de Mens) te Straatsburg, van juli 1996 tot 1998

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • expert Commissie voor Recht door Democratie van de Raad van Europa (Venetië Commissie)

vorige (2/40)
  • lid Raad van Bestuur EU-Grondrechtenagentschap te Wenen, van juni 2011 tot 30 juni 2015
  • extern lid referentiegroep beleidsdoorlichting Vijf jaar Top van Warschau

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • voorzitter Afdeling bestuursrechtspraak (Raad van State), van 1 april 2000 tot 2003
  • voorzitter Afdeling bestuursrechtspraak (Raad van State), van november 2006 tot 1 mei 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Promoveerde bij prof. P.J.G. Kapteyn

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.