Jhr.Mr. J.A.E. van der Does

foto Jhr.Mr. J.A.E. van der Does

Leidse jurist die na advocaat bij een gerenommeerd advocatenkantoor en landsadvocaat te zijn geweest, zitting had in de Raad van State. Lid van D66, zonder daarin een bijzondere rol te spelen. Zijn vader was eveneens landsadvocaat en zijn grootvader was president van de rechtbank in Arnhem. Na bijna twintig jaar gewoon lid te zijn geweest van de Raad van State sloot hij zijn loopbaan af na twee jaar als staatsraad in buitengewone dienst.

in de periode 1981-2003: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Adriaan Emile

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 3 februari 1933

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • lid Raad van State, van 1 oktober 1981 tot 1 juli 2001 (benoemd bij K.B. van 21 mei 1981)
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 juli 2001 tot 1 maart 2003 (benoemd bij K.B. van 1 juni 2002)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

vorige (2/17)
  • voorzitter Stichting Garantiefonds Kloosterkerk te 's-Gravenhage
  • lid financiële commissie Kloosterkerkgemeente

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Raad van State), omstreeks 1990
  • lid afdeling Landbouw en Visserij (Raad van State), omstreeks 1990

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.