Drs. J.A.F. (Hans) Roelen

foto Drs. J.A.F. (Hans) Roelen
bron: Beeldbank Historisch Centrum Overijssel

In Atjeh geboren zoon van een KNIL-officier, die als stadsplanoloog van Enschede gegrepen werd door het lokaal bestuur en daarna 28 jaar lang een succesvol burgemeester was van achtereenvolgens Delfzijl, Zwolle en Arnhem. Was vicevoorzitter van de VVD, maar kreeg in de jaren zeventig landelijk vooral bekendheid als de rustige, relativerende, vertrouwenwekkende voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Eindigde zijn loopbaan als lid van de Raad van State. Hoffelijke zelfverzekerde liberaal met een zeer ontspannen presentatie.

in de periode 1980-1985: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Antonius Franciscus (Hans)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Langsa (Atjeh, Ned.-Indië), 17 november 1920

overlijdensplaats en -datum
Oosterbeek (gem. Renkum), 17 juli 2005

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • burgemeester van Arnhem, van 16 juli 1969 tot 15 februari 1980
  • lid Raad van State, van 15 februari 1980 tot 1 december 1985 (benoemd bij K.B. van 28 december 1979)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid bestuur Economisch-Technologisch Instituut Gelderland, van 1970 tot 1980
  • voorzitter VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), van 1 september 1971 tot 15 februari 1980

afgeleide functies, presidia etc.
lid afdeling Geschillen van Bestuur (Raad van State), van 15 februari 1980 tot 1 december 1985

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erevoorzitter VNG

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn moeder was onderwijzers. Zij overleed in augustus 1921 in Langsa
  • Zijn vader was KNIL-officier. Hij kwam in 1943 als krijgsgevangene om bij de aanleg van de Birmaspoorweg.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.