Dr. A. (Albert) Mulder

foto Dr. A. (Albert) Mulder
bron: Fotobureau Dijkstra

Secretaris-Generaal van Justitie die vanwege zijn macht in die functie als bijnaam 'de IJzeren Kanselier' had. Integere Drentse wetenschapper en bestuurder, die onder meer hoogleraar strafrecht in Leiden was. Als lid van DS'70 (nadat hij eerder PvdA'er was) was hij in 1971 even in beeld voor een ministerschap. Hij eindigde zijn loopbaan als staatsraad en leidde daarnaast een commissie die een regeling voor administratieve afhandeling van verkeersboetes ontwierp (de Lex-Mulder).

in de periode 1965-1984: lid Raad van State, secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Albert (Albert)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dwingeloo (Dr.), 10 oktober 1916

overlijdensplaats en -datum
Leidschendam, 13 januari 1995

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), tot februari 1970
  • DS'70 (Democratisch-Socialisten 1970), vanaf februari 1971

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/9)

  • buitengewoon hoogleraar ordeningsrecht, Universiteit van Amsterdam, van 1 september 1967 tot 1 september 1977 (benoemd 29 mei 1967)
  • lid Raad van State, van 1 juni 1978 tot 1 november 1984 (benoemd bij K.B. van 3 april 1978)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/14)

  • voorzitter Raad voor het Zuiver-Wetenschappelijk onderzoek, van 1 december 1984 tot 1 april 1985
  • voorzitter Commissie Regelgeving Burgerlijke Stand, van september 1985 tot februari 1988

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • De wet inzake administratieve afhandeling van verkeersovertredingen, staat bekend als de 'Lex Mulder'
  • In 1975 liet staatssecretaris Glastra van Loon zich kritisch uit over zijn functioneren als secretaris-generaal. Minister Van Agt koos zijn zijde, waarop Glastra van Loon moest aftreden.

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"IJzeren Kanselier" (bijnaam binnen de ambtelijke wereld)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.