L.A. Dittloff Tjassens

Friese marineofficier, die na lange tijd bevelsfuncties had op schepen en daarna ambtenaar werd in 'de Oost'. Na terugkeer in het vaderland werd hij ten slotte secretaris-generaal van het ministerie van Marine. Sloot zijn loopbaan af als staatsraad in buitengewone dienst.

in de periode 1894-1916: staatsraad in buitengewone dienst, secretaris-generaal

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Lodewijk Annassus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Schranz, nabij Huizem (gem. Leeuwarderadeel), 3 september 1842

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 26 oktober 1916

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/15)

  • secretaris-generaal ministerie van Marine, van 16 mei 1894 tot 1 september 1912
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 maart 1910 tot 26 oktober 1916 (benoemd bij K.B. van 18 februari 1910)

officiersrangen (2/3)
  • luitenant ter zee eerste klasse, van 1 april 1874 tot 1 juli 1884
  • kapitein-luitenant ter zee, van 1 juli 1884 tot 1 juli 1887

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid Staatscommissie inzake de inwendige organisatie van de departementen van Algemeen Bestuur (Staatscommissie-Van Leeuwen), van 10 augustus 1910 tot 28 maart 1912

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.