Mr.Dr. J. Oppenheim

foto Mr.Dr. J. Oppenheim
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Liberale rechtsgeleerde die, na gemeentesecretaris in Groningen te zijn geweest, in die plaats hoogleraar werd. Deskundig op het gebied van staats- en administratief recht en kenner bij uitstek van het gemeenterecht, waarover hij een standaardwerk schreef. Volgde in 1893 Buys op als hoogleraar in Leiden, waarna hij ook volkenrecht ging doceren. Vooraanstaand lid van de joodse gemeenschap en lid en voorzitter van diverse (Staats)commissies. Leidde de commissie die in 1913 de evenredige vertegenwoordiging voorbereidde. Eindigde zijn loopbaan als lid van de Raad van State.

in de periode 1907-1924: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jacques

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Mr. J. Oppenheim (tot aan hem in 1919 een eredoctoraat werd verleend)

geboorteplaats en -datum
Groningen, 3 maart 1849

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 6 oktober 1924

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • hoogleraar staatsrecht, administratiefrecht en volkenrecht, Rijksuniversiteit Leiden, van 1 september 1893 tot 14 oktober 1907 (benoemd bij K.B. van 29 juni 1893)
  • lid Raad van State, van 14 oktober 1907 tot 6 oktober 1924 (benoemd bij K.B. van 24 juli 1907)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/16)

  • lid Raad van bescherming van het Internationaal Intermediair Instituut
  • lid bestuur Haagse Volksuniversiteit

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was in Groningen als hoogleraar de opvolger van B.D.H. Tellegen
  • Was in Leiden als hoogleraar de opvolger van J.Th. Buys

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.