Mr. W. baron Röell

Gemeente- en provinciebestuurder uit een vooraanstaande Amsterdamse regentenfamilie. Was raadslid en wethouder (acht jaar) van Amsterdam en daarna negentien jaar gedeputeerde van Noord-Holland. Nauw verweven met de top van het Amsterdamse maatschappelijk leven, zowel door zijn huwelijk als door talrijke functies. Was acht jaar staatsraad in buitengewone dienst.

in de periode 1907-1915: staatsraad in buitengewone dienst

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 11 mei 1837

overlijdensplaats en -datum
's-Graveland, 14 mei 1915

3.

Partij/stroming

stroming(en)
(oud-)liberaal

partij(en)
  • lid kiesvereniging "Grondwet"
  • lid kiesvereniging "Burgerpligt"
  • lid kiesvereniging "Regt voor Allen"

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • lid Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, van 13 maart 1888 tot 1 juni 1907
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 juni 1907 tot 14 mei 1915

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/20)

  • kamerheer in buitengewone dienst van koningin Wilhelmina, vanaf 16 juli 1903
  • hofmaarschalk en kamerheer-secretaris koningin-moeder Emma

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een zoon van hem huwde met een zus van jhr. J.W.H. Rutgers van Rozenburg, Tweede Kamerlid
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van P.S. Dedel, lid Notabelenvergadering en Tweede Kamerlid, en van A. Willink, buitengewoon Tweede Kamerlid

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.