Dr. J. (Jo) van der Hoeven

foto Dr. J. (Jo) van der Hoeven
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Amsterdamse staatsrechtgeleerde, die voor de PvdA in de gemeenteraad zat en na een hoogleraarschap aan de Universiteit van Amsterdam een vooraanstaand lid van de Raad van State werd. Leidde zes jaar de afdeling rechtspraak van die Raad. Lid van de Staatscommissie-Cals/Donner over de Grondwetsherziening. Was tevens ambtenarenrechter en vicevoorzitter van de Kiesraad. In 1980 gepasseerd voor het vicevoorzitterschap van de Raad van State.

in de periode 1973-1985: lid Raad van State, staatsraad in buitengewone dienst

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Johannes (Jo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 22 januari 1916

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 19 februari 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • lid Raad van State, van 1 oktober 1973 tot 1 oktober 1982 (benoemd bij K.B. van 6 augustus 1973)
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 oktober 1982 tot 1 oktober 1985

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/17)

  • voorzitter KNAW (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen), afdeling Letterkunde, van 1978 tot 1981
  • lid Commissie wettelijke regeling stakingsrecht voor overheidspersoneel (Commissie-Toxopeus), van september 1979 tot 1 mei 1980

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter afdeling Rechtspraak (Raad van State), van 1 juli 1976 tot augustus 1982 (benoemd bij K.B. van 8 juni 1976)

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Vereniging Studie van recht voor België en Nederland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1972 schoof de PvdA hem naar voren als kandidaat voor de opvolging van Beel als vicevoorzitter van de Raad van State. Hij trok zich in 1973 terug, toen ARP'er M. Ruppert eveneens aanvaardbaar bleek voor de PvdA.
  • Werd in 1980 door de Raad van State samen met G.H. Veringa voorgedragen om Ruppert op te volgen als vicevoorzitter van de Raad van State. Vanwege dit verdeelde advies schoof het kabinet een eigen kandidaat, W. Scholten, naar voren, die ook werd benoemd.

uit de privésfeer
  • Promoveerde bij prof. G. van den Bergh
  • Zijn moeder overleed in 1938

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.