Dr. J.R. Stellinga

foto Dr. J.R. Stellinga
bron: privécollectie

Degelijke calvinist die bijna zijn hele werkzame leven verbonden was aan de Raad van State: als commies, als raadadviseur, als secretaris, als lid en als buitengewoon lid. Befaamd annotator van administratiefrechtelijke beslissingen die als docent staatsrecht aan de Belastingacademie ook heeft bijgedragen aan de vorming van een hele generatie fiscalisten.

in de periode 1962-1977: lid Raad van State, staatsraad in buitengewone dienst

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannes Ruurd

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 4 mei 1907

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 10 mei 1989

3.

Partij/stroming

verwante partij
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • lid Raad van State, van 16 september 1962 tot 1 september 1975 (benoemd bij K.B. van 10 september 1962)
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 september 1975 tot 1 juni 1977 (benoemd bij K.B. van 19 juli 1975)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid kerkeraad Gereformeerde Kerk te Voorburg
  • voorzitter redactie, tijdschrift "Nederlandse Jurisprudentie/Administratiefrechtelijke beslissingen", tot 1982

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.