Jhr.Mr. J.W.M. Schorer

foto Jhr.Mr. J.W.M. Schorer
Bron: Beeldbank Noord-Hollands Archief

Conservatief-liberale burgemeester uit een oud Zeeuws geslacht. Kundig administrateur, die zijn bestuurlijke loopbaan als burgemeester begon in Zeeland. Als Commissaris des Konings van Noord-Holland een man van recht en orde. Speelde als vicepresident van de Raad van State (1897-1903) een intermediaire rol bij de kennismaking van koningin Wilhelmina met Hendrik van Mecklenburg.

in de periode 1879-1903: vicepresident Raad van State, Commissaris van de Koning(in)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Willem Meinard

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 8 maart 1834

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 1 oktober 1903

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • lid Raad van Voogdij over koningin Wilhelmina, van 9 maart 1897 tot 31 augustus 1898
  • vicepresident Raad van State, van 1 februari 1897 tot 1 oktober 1903 (benoemd bij K.B. van 12 december 1896)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter Raad van Commissarissen H.IJ.S.M. (Hollandsche IJzeren-Spoorweg Maatschappij), omstreeks 1901
  • lid Raad van Commissarissen N.V. "De Nederlandsche Bank", tot 1 oktober 1903

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erevoorzitter Witte Kruis

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Aanvankelijk was jhr. G.F. van Tets tot Commissaris van de Koning in Noord-Holland benoemd, die bedankte echter
  • Pleitte steeds voor krachtige handhaving van het gezag, onder andere bij het Palingoproer in juli 1886

uit de privésfeer
  • Zijn zoon, jhr. J.W. Schorer, was burgemeester van Sassenheim (1899-1903) en griffier van de Centrale Raad van Beroep (1903-1931)
  • Zijn vader was raadsheer in het Gerechtshof te Middelburg

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.