Mr. W. Queysen

foto Mr. W. Queysen
bron: Cornelius Rogge

Zwolse patriot en zoon van een ambtenaar, wiens bestuurlijke loopbaan na 1795 begon als lid van de provisionele representanten van het volk van Overijssel. Werd in 1796 lid van de Nationale Vergadering, maar als federalist in 1798 gevangen gezet. In 1801-1805 was hij lid van het Staatsbewind, het hoogste bestuursorgaan van de Bataafse Republiek. Daarna vervulde hij functies als staatsraad en landdrost. Tijdens de inlijving maakte hij deel uit van het Wetgevend Lichaam in Parijs. Onder Willem I was hij drie jaar lid van de Raad van State en zat hij in de Grondwetscommissie van 1815.

in de periode 1795-1837: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Staatsbewind, lid Comité te lande, lid Staatsraad (1805-1806), lid Staatsraad (1806-1810), Landdrost, lid notabelenvergadering, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 30 mei 1754

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 12 augustus 1817

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • patriottisch (tijdens de Republiek)
  • Moderaat (in de Nationale Vergaderingen)
  • federalist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/23)

  • lid Raad van State, van 12 april 1814 tot 12 augustus 1837 (benoemd bij S.B. van 6 april 1814)
  • lid Grondwetscommissie, van 22 april 1815 tot 13 juli 1815

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid sectie wetgeving en algemeen bestuur (Staatsraad), van 1 januari 1807 tot 5 december 1807
  • lid sectie Financiën (Staatsraad), van 5 december 1807 tot 24 juni 1808

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Bij de staatsgreep van 22 januari 1798 werd hij gevangen genomen en gevangen gehouden te Hoorn en in het hotel 'Raad van Indië' te 's-Gravenhage. Zijn vrijlating volgde op 14 juli 1798.

uit de privésfeer
Zijn vader was klerk van de Staten van Overijssel

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.