Mr. P.D.E. Macpherson

In Noord-Frankrijk als zoon van een officier geboren staatsraad. Was aanvankelijk cadet, page van Lodewijk Napoleon en diplomaat, maar doorliep na zijn rechtenstudie een ambtelijke loopbaan bij de Raad van State. Was ook regelmatig secretaris van staatscommissies. Werd in november 1845 tot Gouverneur van Limburg benoemd, maar nog maar nauwelijks in functie overleed hij na een kort ziekbed. Hij werd opgevolgd door zijn zwager.

in de periode 1838-1846: lid Raad van State, Provinciaal Gouverneur

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Pieter Daniël Eugenius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Armentières (Frankrijk), 4 april 1792

overlijdensplaats en -datum
Maastricht, 19 januari 1846

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • lid Raad van State, van 1 juli 1838 tot 12 november 1845 (benoemd bij K.B. van 15 juni 1838)
  • Gouverneur Hertogdom Limburg, van 23 december 1845 tot 19 januari 1846 (benoemd bij K.B. van 21 november 1845)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/3)

  • secretaris commissie voor het ontwerpen van een wet op het openbaar onderwijs, vanaf juli 1829
  • lid commissie herziening wetten op de nationale militie en de schutterijen, vanaf februari 1841

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was officier
  • Na zijn dood hertrouwde zijn weduwe met A.F.J. Prisse, minister van Oorlog van België

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.