Jhr. F.S. van Bylandt Halt

Gelderse edelman, die op jonge leeftijd bij de marine kwam en daar zijn opleiding kreeg bij de vlootvoogd Van Kinsbergen. Vocht onder meer mee tegen de Marokkaanse zeerovers en was later commandant van diverse eskaders. Tijdens de Republiek voorstander van modernisering van de marine. Onder koning Lodewijk was hij voorzitter van het Wetgevend Lichaam. De soeverein vorst, met wie hij overigens een slechte verhouding had, benoemde hem in 1814 tot lid van de Raad van State en verleende hem de titel graaf. Aan zijn lidmaatschap van de Raad van State kwam echter spoedig een einde.

in de periode 1806-1814: lid Wetgevend Lichaam (1806-1810), lid notabelenvergadering, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Frederik Sigismund

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Wageningen, 13 april 1749

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 2 februari 1828

3.

Partij/stroming

stroming(en)
orangist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/12)

  • lid Raad van State, van 12 april 1814 tot 5 juli 1814 (benoemd bij S.B. van 6 april 1814)
  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 19 september 1814 tot 2 februari 1828 (voor de Ridderschap)

officiersrangen
  • schout bij nacht, vanaf 1793
  • vice-admiraal, vanaf 1813

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid Ridderschap van Gelderland, van augustus 1814 tot 2 februari 1828
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 16 september 1815 tot 2 februari 1828

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kreeg in juli 1814 samen met E. Canneman ontslag als lid van de Raad van State

uit de privésfeer
Zijn vader was officier; zijn moeder was staatsdame van koningin Anna Paulowna

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 28 augustus 1814

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.