Mr. C.A. Jordens

foto Mr. C.A. Jordensvergrootglas

in de periode 1803-1805: lid Wetgevend Lichaam (1801-1805)

Voornamen

Coenraad Alexander

Personalia

geboorteplaats en -datum
Deventer, 4 juli 1749

overlijdensplaats en -datum
Deventer, 19 januari 1807

levensbeschouwing
Gereformeerd

Partij/stroming

stroming(en)
patriottisch (tijdens de Republiek)

Hoofdfuncties/beroepen

  • advocaat te Deventer, vanaf 1768
  • gemeensman van de waterstraat te Deventer, van 1768 tot 1782
  • raad in de Vroedschap van Deventer, van 1783 tot 20 september 1787 (afwisselend met het schepenschap)
  • schepen van Deventer, van 1783 tot 20 september 1787 (afwisselend met het raadschap)
  • gecommitteerde ten Landdage van Overijssel, van 1 april 1783 tot 1787
  • ambteloos, van september 1787 tot april 1795
  • lid municipaliteit van Deventer, van april 1795 tot maart 1798
  • ambtman van Colmschate, van mei 1797 tot november 1802
  • lid municipaliteit van Deventer, van juli 1799 tot november 1802
  • lid magistraat van Deventer, van november 1802 tot november 1803
  • lid Wetgevend Lichaam, van 15 oktober 1803 tot 29 april 1805 (voor Overijssel)

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was gemeensman en burgemeester van Deventer

Publicaties/bronnen

publicaties
"De praestatione culparum" (dissertatie)

literatuur/documentatie
Ned. Patriciaat, 1966

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.