G. van der Zoo

in de periode 1796-1804: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Wetgevend Lichaam (1801-1805)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Gerard

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 8 december 1743

overlijdensplaats en -datum
Noordwijk, 5 februari 1826

3.

Partij/stroming

stroming(en)
onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • voorzitter Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 11 augustus 1801 tot 25 augustus 1801
  • lid Wetgevend Lichaam, van 2 november 1801 tot 7 maart 1804 (voor Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was timmermansknecht te Leiden en ziekenbroeder te Leiderdorp

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.