Mr. L.J. Vitringa

foto Mr. L.J. Vitringa

in de periode 1798-1801: lid Intermediair Wetgevend Lichaam, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Lambertus Julius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 31 januari 1753

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 6 juni 1810

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/10)

  • voorzitter Tweede Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 12 juli 1801 tot 26 juli 1801
  • lid Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 28 juli 1801 tot 17 oktober 1801 (voor het district Arnhem)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was predikant

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.