C. Visser

in de periode 1797-1801: lid Tweede Nationale Vergadering, lid Constituerende Vergadering, lid Vertegenwoordigend Lichaam (mei/juni 1798), lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Coenraad

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnemuiden, maart 1755

doopplaats en -datum
Arnemuiden, 9 maart 1755

overlijdensplaats en -datum
onbekend, 1808 (verdronken)

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergadering)
  • Republikeins gezind, unitariër

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/13)

  • lid departementaal bestuur, departement Schelde en Maas, van maart 1799 tot 1801
  • lid Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 28 juli 1801 tot 17 oktober 1801 (voor het district Zierikzee)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • ontvanger 50ste en 80ste penning, kleinzegel en impost op zeep, bier en het gemaal, van 1796 tot 1802
  • ontvanger impost op de waag te Zierikzee, van 1796 tot 1802

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Wegens zijn patriottische activiteiten werd zijn huis op 24 september 1787 geplunderd na de verandering in het politieke klimaat sinds het binnentrekken van de Pruisische troepen. Hij week uit naar Antwerpen.
  • Na de staatsgreep van 12 juni 1798 werd hij gevangen genomen en gevangen gezet op Huis ten Bosch. Bij besluit van 12 juli 1798 werd hij vrijgelaten.
  • In oktober 1804 werd hij tot levenslange verbanning uit Holland en Zeeland veroordeeld vanwege meineed en ontvreemding van gelden als rentmeester van de gemene middelen ten plattelande van Schouwen-Duiveland

uit de privésfeer
Zijn vader was belastingontvanger en secretaris van Axel

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.