H.L. Quesnel

foto H.L. Quesnel
bron: Cornelius Rogge

Katholieke koopman uit Delft, die tot de democratisch gezinde factie in de Nationale Vergaderingen behoorde. 'Overleefde' de omwentelingen van 1797 en 1798 en bleef daardoor tot 1801 lid van het Vertegenwoordigend Lichaam. Daarna was zijn politieke loopbaan ten einde.

in de periode 1796-1801: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering, lid Vertegenwoordigend Lichaam (mei/juni 1798), lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Henricus Ludovicus

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Ook wel: Quesel, Quenel, Quinel, Kinel

geboorteplaats en -datum
Delft, januari 1752

doopplaats en -datum
Delft, 16 januari 1752

overlijdensplaats en -datum
Delft, 21 juni 1804

3.

Partij/stroming

stroming(en)
Republikein (in de Nationale Vergaderingen)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/9)

  • voorzitter Tweede Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 23 maart 1800 tot 6 april 1800
  • ambteloos, van 17 oktober 1801 tot 21 juni 1804

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was zeefmaker

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.