Mr. G.W. Panneboeter

West-Brabantse bestuurder, maire van Roosendaal en lid van het Wetgevend Lichaam in Parijs. Had zitting in de Vergadering van Notabelen in Amsterdam (1814) en was daarna gedeputeerde en districtsschout.

in de periode 1814: lid notabelenvergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Gerrit Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Fijnaart, 10 juli 1759

overlijdensplaats en -datum
Roosendaal (gem. Roosendaal en Nispen), 8 april 1830

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/9)

  • lid Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, van 5 december 1814 tot 1 juli 1820
  • schout, districtsschoutambt Roosendaal, van januari 1820 tot 1827

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

ouderling Hervormde gemeente

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij vluchtte in februari 1793 en opnieuw in augustus 1794 voor de Franse troepen

uit de privésfeer
Zijn vader was secretaris en theasurier te Fijnaart. Hij overleed in 1762. Mr. Gerrit Willem Motman, jongere broer van zijn moeder, werd toen zijn voogd.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.