J.A. Ondorp

in de periode 1797-1801: lid Tweede Nationale Vergadering, lid Constituerende Vergadering, lid Vertegenwoordigend Lichaam (mei/juni 1798), lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jurianus Arnoldus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 23 september 1756

overlijdensplaats en -datum
Klundert, 8 februari 1810

3.

Partij/stroming

stroming(en)
Republikein (in de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/10)

  • voorzitter Tweede Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 15 december 1798 tot 29 december 1798
  • lid Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 30 juli 1799 tot 17 oktober 1801 (voor het district Amsterdam II)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

dijkgraaf van de Niervaart, vanaf 1806

6.

Wetenswaardigheden

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid municipaliteit van Amsterdam, 1795 (niet aanvaard vanwege benoeming als lid van het comité tot voorlichting en bestiering der remotiën en de regeringsaanstellingen)

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.