Mr. D.A. Meerman van der Goes

in de periode 1803-1805: lid Wetgevend Lichaam (1801-1805)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Daniël Adriaan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 5 februari 1748

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 7 december 1805

3.

Partij/stroming

stroming(en)
orangist

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • ambteloos, van januari 1795 tot april 1803
  • lid Wetgevend Lichaam, van 15 april 1803 tot 29 april 1805 (voor Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stond in november 1787 met L.P. van de Spiegel en P.H. van der Wall op de nominatie voor raadpensionaris van Holland

uit de privésfeer
  • Zijn moeder was een tante van J.H. van Reenen, Tweede Kamerlid
  • Zijn vader was ontvanger van de gemene landsmiddelen van Leiden en Rijnland en schepen van Leiden

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.