J.B. van Loenen

in de periode 1796: lid Eerste Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannes Bernardus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 18 maart 1739

overlijdensplaats en -datum
Joure, 21 april 1810

3.

Partij/stroming

stroming(en)
onafhankelijk (in de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • gedeputeerde ter Staten-Generaal, van 4 februari 1796 tot 1 maart 1796 (voor Friesland)
  • lid Eerste Nationale Vergadering, van 24 mei 1796 tot 10 november 1796 (voor het district Wolvega; plaatsvervanger van Mr. Siderius tijdens diens constitutiecommissiewerkzaamheden)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid commissie van correspondentie van Friesland, van 18 maart 1796 tot 19 mei 1796 (vergadering van representanten)
  • lid commissie tot de zaken van de generaliteit van Friesland, vanaf 1 februari 1796 (vergadering representanten)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.