A. van Linden van den Heuvell

in de periode 1801-1805: lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Wetgevend Lichaam (1801-1805)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Abraham

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlaardingen, 24 oktober 1756

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 1 september 1832

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/9)

  • lid Tweede Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 28 juli 1801 tot 17 oktober 1801 (voor het district Vlaardingen)
  • lid Wetgevend Lichaam, van 2 november 1801 tot 29 april 1805 (voor Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

  • kapitein patriottisch genootschap van wapenhandel, vanaf 1787
  • lid Commissie van Landbouw van Holland, vanaf 1805

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1788 werd hij door de schepenen van Vlaardingen vanwege zijn patriottische gezindheid voor eeuwig verbannen uit Holland.

uit de privésfeer
Zijn vader was reder en koopman te Vlaardingen, en tevens burgemeester

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.