Mr. H.A. Laan

foto Mr. H.A. Laan
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

in de periode 1803-1809: lid Wetgevend Lichaam (1801-1805)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Aernout

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 1 september 1735

overlijdensplaats en -datum
Baarn, 24 december 1809

3.

Partij/stroming

stroming(en)
orangist (tijdens de Republiek)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/15)

  • lid in buitengewone dienst, Staatsraad, van 16 juli 1806 tot 1 januari 1809
  • assessor departement Utrecht, van 8 mei 1807 tot 24 december 1809

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

griffier van de lenen van het gewest Utrecht, van 1781 tot 1795

afgeleide functies, presidia etc.
lid sectie Koophandel en Koloniën (Staatsraad)

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was predikant in Pijnacker, Vlaardingen, Groningen en Utrecht en hoogleraar hogeschool te Franeker

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.