L. Kniphorst

in de periode 1798-1801: lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Lambertus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Meppel, 20 december 1756

overlijdensplaats en -datum
Meppel, 10 december 1810

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/7)

  • voorzitter Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 28 juni 1801 tot 12 juli 1801
  • ontvanger der belastingen te Meppel, vanaf 28 november 1805

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid commissie van directie tot burgerbewapening in het landschap Drenthe, van 5 november 1796 tot 11 juni 1798

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hij was één van de aanvoerders van de patriotten in de tachtiger jaren

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.