J. Hora Siccama

in de periode 1798-1801: lid Intermediair Wetgevend Lichaam, lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Johan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 15 januari 1738

overlijdensplaats en -datum
Midwolde, 4 mei 1812

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/18)

  • lid bestuur, departement Groningen, van 4 juni 1802 tot 1 augustus 1805
  • lid algemene raad, departement van de Wester-Eems, van januari 1811 tot 4 mei 1812

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

  • directeur Collegium Musicum te Groningen, 1764
  • lid College van Curatoren Hogeschool te Groningen, 7 juli 1802

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was raadsheer, burgemeester van Groningen, lid van de Generaliteitsrekenkamer en de Raad van State, afgevaardigde ter Staten-Generaal en raad in de Admiraliteit van Harlingen

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Comité tot de algemene zaken van het bondgenootschap te lande, 4 maart 1795 (benoemd, niet aanvaard 7 mrt. 1795)

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.