A. Hartevelt

in de periode 1798-1800: lid Intermediair Wetgevend Lichaam, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Adrianus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 4 juni 1759

overlijdensplaats en -datum
Leiden, 6 april 1827

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/11)

  • lid college van burgemeesters van Leiden, van 3 april 1821 tot 2 januari 1823
  • wethouder van Leiden, van januari 1824 tot 5 april 1827

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/4)

  • commissaris van de spaarbank te Leiden, vanaf 1820
  • regent van de gevangenissen te Leiden, vanaf 1820

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid commissie van inkwartiering, van 1822 tot 5 april 1827 (raad)
  • lid commissie van weldadigheid, van 1824 tot 5 april 1827 (raad)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was grootontvanger van Leiden en Rijnland

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.