Mr. J. Couperus

foto Mr. J. Couperus
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Friese predikantszoon, die tot zijn verwijdering in 1787 functies in de regering van Gouda vervulde. Werd in 1796 lid van de Eerste Nationale Vergadering en maakte deel uit van de Grondwetscommissie uit dat parlement. Voorstander van een unitarische Grondwet. Was vanaf 1798 lid van het Vertegenwoordigend Lichaam en het Wetgevend Lichaam. Daarvan werd hij in 1804 secretaris. Tijdens inlijving was hij maire van Gouda.

in de periode 1796-1804: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Wetgevend Lichaam (1801-1805)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jan

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Woudsend (Frl.), 8 oktober 1755

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 november 1833

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (in de Nationale Vergadering)
  • unitariër

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/14)

  • griffier Wetgevend Lichaam, van 6 mei 1805 tot 30 juli 1810
  • maire van Gouda, van 1811 tot 1814

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/5)

  • politiemeester te Gouda, vanaf januari 1787
  • lid directie Grootboek van de Publieke Schuld van Holland, van 29 november 1810 tot november 1813

afgeleide functies, presidia etc.
lid constitutiecommissie van eenentwintig (Eerste Nationale Vergadering), van 15 maart 1796 tot 10 november 1796

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Wegens zijn patriottische opvattingen kwam hij na 1787 niet meer in aanmerking voor stedelijke ambten

uit de privésfeer
Zijn vader was predikant

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.