H. Costerus

in de periode 1796-1801: lid Tweede Nationale Vergadering, lid Vertegenwoordigend Lichaam (mei/juni 1798), lid Intermediair Wetgevend Lichaam, lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801), lid Tweede Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 20 september 1735

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 11 december 1806

3.

Partij/stroming

stroming(en)
onafhankelijk (in de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • voorzitter Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 30 juni 1799 tot 14 juli 1799
  • voorzitter Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 21 april 1800 tot 5 mei 1800

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid commissie tot het examineren van de geloofsbrieven van de representanten, vanaf 30 juli 1800 (vertegenwoordigend lichaam)

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was eigenaar van een tabakswinkel

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.