Mr. C. Carbasius

in de periode 1804-1805: lid Wetgevend Lichaam (1801-1805)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoorn, 22 mei 1761

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 16 mei 1845

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/11)

  • raadsheer Hooggerechtshof, van 1 december 1813 tot 1 oktober 1829
  • president Hooggerechtshof, van 1 oktober 1829 tot 1 oktober 1838

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 oktober 1838 tot 16 mei 1845

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader behoorde tot de Hoornse regentenklasse (o.a. schepen en burgemeester)

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.