G. Beljaart

in de periode 1797-1798: lid Tweede Nationale Vergadering, lid Constituerende Vergadering, lid Vertegenwoordigend Lichaam (mei/juni 1798)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Gerardus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 1742

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 14 juni 1806

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (als lid van de Nationale Vergadering)
  • unitariër

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • lid Constituerende Vergadering, van 22 januari 1798 tot 4 mei 1798
  • lid Tweede Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 4 mei 1798 tot 12 juni 1798

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

commissaris Desolate Boedelkamer te Middelburg

afgeleide functies, presidia etc.
lid constitutiecommissie van eenentwintig (Tweede Nationale Vergadering), van 15 september 1797 tot 22 januari 1798

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Zijn huis werd in 1787 vanwege zijn patriottische gezindheid geplunderd, waarna hij vluchtte (vermoedelijk naar Antwerpen)

uit de privésfeer
Zijn vader was notaris te Middelburg

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.