F.L.J. ridder De Wargny

Bestuurder en landeigenaar uit Mechelen, die in 1815 voor Zuid-Brabant in de Tweede Kamer kwam. Bleef dat ruim een jaar, tot zijn overlijden.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1816: lid Tweede Kamer

Voornamen

François Louis Joseph

Personalia

geboorteplaats en -datum
Halle, 19 september 1750

overlijdensplaats en -datum
Mechelen (prov. Antwerpen), 3 november 1816

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 3 november 1816 (voor de provincie Antwerpen)
  • intendant departement van de Twee Nethen, van februari 1814 tot 1 augustus 1814
  • sous-prefect, departement Mechelen

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • ridder, 25 december 1771

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.