D.H.J. baron Duval de Beaulieu

Regeringsgezind Tweede Kamerlid uit Bergen (Mons). Verloor na drie jaar zijn zetel aan een oppositioneel lid. Vervulde vanaf de Franse tijd diverse functies op ambtelijk, diplomatiek en bestuurlijk vlak en was landbouwer.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1821-1824: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Dieudonné Hubert Joseph

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel Du Val

geboorteplaats en -datum
Bergen (Mons), 15 juni 1786

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 17 februari 1844

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (onder Willem I)
  • liberaal, antiklerikaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/15)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 november 1821 tot 17 oktober 1824 (voor Henegouwen)
  • lid Senaat van België, van 24 september 1832 tot 9 juni 1835 (voor het arrondissement Mons)
  • lid Senaat van België, van 19 december 1836 tot 17 februari 1844 (voor het arrondissement Mons)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1824 verslagen door Ch.Ph.B. Taintenier

uit de privésfeer
Zijn vader was maire van Bergen (Mons) en landeigenaar

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.