Jhr.Mr. Ch.B.Gh. Coppieters

Advocaat en rechter uit Brugge, die zeven jaar een zwijgzaam Tweede Kamerlid was. Ook in het Nationale Congres voerde hij nimmer het woord. Wel stemde hij vóór uitsluiting van Oranje-Nassau van de Belgische troon en behoorde hij tot de minderheid die vóór de benoeming van Karel van Oostenrijk tot koning was. Vanaf 1831 Belgisch volksvertegenwoordiger.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1823-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Charles Bernard Ghislain

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel Coppieters-Stochove

geboorteplaats en -datum
Brugge, 20 mei 1774

overlijdensplaats en -datum
Brugge, 12 januari 1864

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 oktober 1823 tot 18 oktober 1830 (voor West-Vlaanderen)
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers van België, van 8 september 1831 tot 1848 (voor het arrondissement Brugge)
  • president rechtbank van eerste aanleg te Brugge, van oktober 1832 tot 5 juni 1850

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

lid Ridderschap van West-Vlaanderen, vanaf 1816

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hij heeft in de Tweede Kamer nimmer het woord gevoerd

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Weigerde in 1815 de eed af te leggen aan de protestantse koning en nam een herbenoeming tot rechter in 1817 daarom niet aan

uit de privésfeer
  • Zijn broer was burgemeester van Poperinge en daarna van Brugge
  • Zijn vader was schepen van het Brugse Vrije

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 14 april 1816

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.