J.F. Collet

Lakenfabrikant uit Verviers en twee perioden Tweede Kamerlid. Werd in 1823 vervangen door een regeringsgezinde kandidaat, maar keerde in 1829 terug in het parlement.

oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1819-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jacques François

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Verviers, 28 maart 1778

overlijdensplaats en -datum
Verviers, 8 april 1833

3.

Partij/stroming

stroming(en)
oppositioneel (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • lakenfabrikant te Verviers
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 oktober 1821 tot 20 oktober 1823 (voor de provincie Luik)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 oktober 1829 tot 18 oktober 1830 (voor de provincie Luik)
  • lid Nationaal Congres van België, van 10 november 1830 tot 21 juli 1831 (Y voor het arrondissement Verviers)

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in het Nationaal Congres afwezig bij de stemming over uitsluiting van het Huis Oranje-Nassau van de Belgische troon. Stemde tegen de benoeming van Leopold van Saksen-Coburg.

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.