W.A. De Caters

Officier in Oostenrijkse en Franse dienst uit Antwerpen. Was drie jaar voor de provincie Antwerpen Tweede Kamerlid en in de laatste twee jaar van het verenigde koninkrijk burgemeester van de stad Antwerpen.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1818: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Andreas

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Antwerpen, 30 november 1773

overlijdensplaats en -datum
Antwerpen, 9 februari 1859

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 oktober 1815 tot 19 oktober 1818 (voor de provincie Antwerpen)
  • lid Gedeputeerde Staten van Antwerpen
  • burgemeester van Antwerpen, van november 1828 tot 26 oktober 1830

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Tijdens de Belgische revolutie in 1830 vluchtte hij naar het noorden. In 1831 werd zijn huis geplunderd.

uit de privésfeer
Een broer van hem was burgemeester van Berghem

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.