J.B.A. De Gerlache de Biourge

Oudere broer van Tweede Kamerlid E.C. De Gerlache. Zat twee jaar namens het Groothertogdom Luxemburg in de Tweede Kamer.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1817: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jean Baptiste Anne

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Goméry (Lux.), 9 september 1767

overlijdensplaats en -datum
Carignan (Luxemburg), 21 april 1833

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • grondwetsnotabele, 14 augustus 1815 (voor het arrondissement Neufchateau, departement van de Wouden)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 1 juni 1817 (voor het Groothertogdom Luxemburg)
  • lid Staten van het Groothertogdom Luxemburg

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 1816 samen met zijn Luxemburgse collega's De Tornaco en d'Hoffschmidt een initiatiefvoorstel in over een verbod van uitvoer van granen uit Luxemburg. Dit voorstel werd later ingetrokken.

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Einddatum van zijn Tweede Kamerlidmaatschap is onzeker. De zitting 1816/1817 werd op 30 januari 1817 gesloten. Op 9 juni 1817 werd door de Staten van Luxemburg een opvolger voor hem gekozen, nadat hij ontslag had genomen.

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.