F.J. baron de Stockhem

Luikse landeigenaar en burgemeester, die twaalf jaar Tweede Kamerlid was. Was in 1819 tegen de tienjarige begroting, maar toonde zich in 1830 wel een aanhanger van het orangistische bewind. Broer van een Eerste Kamerlid en gehuwd met een De Méan.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1818-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Joseph

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel De Stockhem Méan of De Stockhem Méan de Kermpt

geboorteplaats en -datum
Heers (Limburg), 21 april 1770

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 1 februari 1845

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 oktober 1818 tot 18 oktober 1830 (voor de provincie Luik; in 1821 toegelaten 14 november)
  • lid Nationale Congres van België, van 10 november 1830 tot juli 1831 (voor het arrondissement Luik)
  • lid Senaat van België, van 29 augustus 1831 tot 12 juni 1843 (voor het arrondissement Hasselt)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde zowel in december 1819 als in maart 1820 tegen de tienjarige begroting

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Stemde als lid van het Belgische Nationale Congres tegen het uitsluiten van het Huis van Oranje-Nassau van de troon

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.