F.M.Gh. baron della Faille d'Huysse

Onafhankelijk Tweede Kamerlid uit Gent gedurende de gehele periode 1815-1830. Landeigenaar en burgemeester. Was later nog drie jaar Belgisch senator.

onafhankelijk ten tijde van Willem I, oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Maximilian Ghislain

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Gent, 28 maart 1771

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 11 mei 1835

3.

Partij/stroming

stroming(en)
oppositioneel (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 18 oktober 1830 (voor Oost-Vlaanderen)
  • lid gemeenteraad van Gent
  • lid Senaat van België, van 6 november 1832 tot 11 mei 1835 (voor het arrondissement Gent)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • kamerheer van koning Willem I te Brussel
  • lid Ridderschap van Oost-Vlaanderen

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Behoorde tot de 20 leden die in 1818 vóór het (verworpen) initiatiefvoorstel-Reyphins over afschaffing van de oproerwetgeving uit 1815 stemden

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Viel in 1821 vanwege zijn stem tegen de Stelselwet van minister Appelius in ongenade, maar werd desondanks herkozen

verkiezingen
  • Werd in 1830 verslagen door de Gentse fabarikant P. de Smet Bossaert

predicaten/adellijke titels
  • baron, 14 april 1816

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.