F.I.H. baron Van den Broucke

Bestuurder van Dendermonde en Statenlid in Oost-Vlaanderen, die in 1829 het oppositionele lid Graaf Vilain XIII verving. Keerde zich in 1830 niettemin tegen een Oranje op de Belgische troon.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1829-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Franciscus Ignatius Henricus

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: Van den Broucke de Terbecq

geboorteplaats en -datum
Dendermonde, 17 januari 1790

overlijdensplaats en -datum
Dendermonde, 4 juli 1870

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 oktober 1829 tot 18 oktober 1830 (voor Oost-Vlaanderen)
  • commissaris arrondissement Dendermonde, van 1837 tot 1857
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers, van 8 september 1857 tot 4 juli 1870 (voor het arrondissement Dendermonde)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1830 pleitbezorger van een administratieve splitsing van Noord en Zuid
  • Stemde in het Nationaal Congres voor de eeuwdurende uitsluiting van het Huis van Oranje-Nassau van de Belgische troon

uit de privésfeer
Zijn vader was schepen van Dendermonde

predicaten/adellijke titels
  • baron, 21 december 1822

6.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.