R.Ph. (Philippe) burggraaf De Bousies

Uit Frankrijk afkomstig Tweede Kamerlid voor Henegouwen. Was aanvankelijk officier in het Franse leger en vestigde zich in 1815 als landeigenaar in de Zuidelijke Nederlandsen. Toen hij in 1826 Tweede Kamerlid werd, was er discussie over zijn nationaliteit. Had zitting in het Belgische Nationale Congres, de Kamer van Volksvertegenwoordigers en de Senaat.

oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1827-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

René Philippe (Philippe)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ferrière-la-Petite (Frankr.), 2 maart 1789

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 1 januari 1875

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 januari 1827 tot 18 oktober 1830 (voor Henegouwen)
  • lid Senaat van België, van 3 maart 1835 tot 11 juni 1839 (voor het district Neufchâteau-Virton)
  • burgemeester van Buizingen (Zuid-Brabant), van 1846 tot 1 januari 1875

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid in buitengewone dienst, Raad van State
  • lid commissie van advies over te nemen maatregelen voor het invoeren van de op 18 juni gesloten overeenkomst met de Heilige Stoel, vanaf oktober 1827

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1826 aanvankelijk niet toegelaten vanwege onduidelijkheid over zijn nationaliteit

predicaten/adellijke titels
  • burggraaf, 3 november 1822

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.