Mr. C.J. van der Veen

foto Mr. C.J. van der Veen
bron: Rijksarchief Leeuwarden

Notabele, advocaat en procureur uit Leeuwarden, die in 1848 deel uitmaakte van de Dubbele Tweede Kamer. Vervulde in de Friese hoofdstad vele functies, zowel op burgerlijk als kerkelijk en cultureel gebied. Was vanaf 1850 jarenlang lid van Gedeputeerde Staten van Friesland. Stond bekend als een praktisch bestuurder, met grote humaniteit, die gezellig in de omgang was en die geestig kon zijn.

liberaal
in de periode 1848: buitengewoon lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Cyprianus Johannes

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 18 juni 1796

overlijdensplaats en -datum
Leeuwarden, 5 april 1863

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1848 tot 8 oktober 1848 (voor Friesland)
  • lid Provinciale Staten van Friesland, van 5 februari 1849 tot 5 april 1863 (1849-1850 voor de steden, 1850-1863 voor het kiesdistrict Leeuwarden)
  • lid Gedeputeerde Staten van Friesland, van 2 oktober 1850 tot 5 april 1863

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Provinciaal College van Toezicht op de kerkelijke administratie der Hervormden in Friesland
  • lid Militieraad te Leeuwarden, omstreeks 1849

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde vóór alle voorstellen tot grondwetsherziening

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman en kantonrechter te Oldeberkoop

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.